Které sporty jsou v Česku oblíbené?

Česká republika je státem ve střední Evropě. Na západě sousedí s Německem, na jihu s Rakouskem, na východě se Slovenskem a na severovýchodě s Polskem. Hlavním a největším městem je Praha. Česká republika má více než 10 milionů obyvatel a rozkládá se na ploše 78 866 kilometrů čtverečních.

Česká republika je vnitrozemský stát s mírným kontinentálním klimatem. Země je známá svou krásnou přírodou, historickými městy a hrady. Česká republika je také oblíbenou turistickou destinací pro své lázně a lyžařská střediska.

Česká republika je členem Evropské unie, NATO a Rady Evropy. Česká republika je vyspělá země s vysokou příjmovou ekonomikou a vysokým indexem lidského rozvoje. Česká republika je také členem schengenského prostoru.

Česká republika má bohaté sportovní dědictví a je domovem mnoha mezinárodně úspěšných sportovců a sportovkyň. Země vyprodukovala mnoho olympijských medailistů a je členem Mezinárodního olympijského výboru.

Nejpopulárnějším sportem v České republice je lední hokej. Česká republika má dlouhou tradici úspěchů v ledním hokeji, zisk zlaté medaile na zimních olympijských hrách v roce 1998. Česká republika je také členem „Velké šestky“, skupiny šesti nejsilnějších mužských reprezentačních týmů v ledním hokeji svět.

Mezi další oblíbené sporty v České republice patří fotbal, basketbal, tenis, házená a volejbal. Česká republika má řadu úspěšných fotbalových klubů, včetně AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň a Slavia Praha. Úspěch zaznamenala i česká fotbalová reprezentace, která se čtyřikrát kvalifikovala na mistrovství světa ve fotbale.